ROCKSESSION wraca po zimowej przerwie

Posted on Updated on

rocksession4_plakat_small

Coraz cieplej jest na zewnątrz, wakacje niemalże za pasem, zatem jest powód by po jesienno – zimowej przerwie powrócić do cyklu ROCKSESSION. Warto także przypomnieć co to jest za impreza. Została ona zainicjowana przez fanów muzyki rockowej w 2012 roku i do tego momentu odbyły się już 3 edycje. ROCKSESSION, to przede wszystkim miejsce prezentacji młodych zespołów z Krosna i regionu, które mają ograniczone możliwości występu dla publiczności. Dlatego też od zeszłego roku Bar Monika udostępnia taką możliwość. Tym razem ROCKSESSION odbędzie się 7 czerwca 2013 i będzie to pierwsza w całym cyklu impreza firmowana takim tytułem. Jak zdradzają organizatorzy we wrześniu planowany jest ROCKSESSION FESTIWAL, który będzie zarazem podsumowaniem całej tegorocznej serii wydarzeń. Na te zapraszamy już dziś, w tym na zbliżający się piątek 7 czerwca, na którym zaprezentują się:

2 Grosze Do Wina

2gdw

Zespół 2 Grosze Do Wina w skrócie 2GDW powstał końcem 2011 roku w Krośnie gdy do zespołu dołączył Machacz. Przez cały kolejny rok zespół formował skład i tworzył autorski materiał oraz zadebiutował na scenie we wrześnie 2012 r w sanockim klubie Rudera. Zespół swoją twórczość określa jako punk rock jednak napewno w ich muzyce można doszukać się wpływów z różnych gatunków muzyki rockowej.

Skład zespołu:

Paweł „Sarna” Konop – wokal

Mateusz „Malarz” Gerlach – gitara

Tomasz „Tomo” Guzik – bas

Damian „Machacz” Machnik – perkusja

Kretes

kretes

KRETES – grupa grająca muzykę Heavy Metal powstała w 1983 roku w Sanoku. Inspiracją muzyków były takie zespoły jak Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin,  AC/DC.  Skład KRETESU tworzą obok gitarzysty Macieja Stasickiego i perkusisty Mariusza Dorotniaka,  basista Grzegorz Stabryła i wokalista Jacek Galant . Formacja przez 6 lat działalności dała kilkadziesiąt koncertów, zdobyła też kilka nagród na różnych festiwalach i przeglądach,  miała też sesję nagraniową w Rzeszowskiej „Dwójce”.

KRETES działalność zawiesił w 1989 roku – reaktywowany w roku 2012. Aktualnie w trakcie realizacji materiału do nagrania płyty.

The Friends

the friends

Ta wykonująca muzykę rock’n’rollową i big beatową grupa czterech muzyków, w swoim repertuarze sięga po utwory gwiazd takich jak The Rolling Stones, Buddy Holly, The Beatles, The Who, The Shadows i Czerwone Gitary. Autorski kawałek The Friends „All Night Show” emitowany jest na antenie Radia Rzeszów a w grudniu 2012 roku okupował miejsce pierwsze na Podkarpackiej Scenie Przebojów. W 2012 roku na Galicja Blues Festiwal, The Friends otrzymali nagrodę publiczności.

Steel Velvet

steel_velvet

Steel Velvet to pochodząca ze Strzyżowa grupa, której muzyka nawiązuje klimatem do najlepszych lat hard rocka, nie tylko zagranicznych lecz i polskich legendarnych artystów. Zespół powstał w 2008 roku, grając do dziś w nie zmiennym składzie.

Koncertowe występy SV przesycone są hard rock’n’rollową energią, powerem oraz – mocnym, melodyjnym brzmieniem w charakterystycznym stylu. Zespół zagrał około 150 koncertów w różnych rejonach Polski, występując w klubach oraz na dużych plenerowych scenach z takimi grupami jak TSA, Złe Psy, TURBO, BLAZE BAYLEY ex Iron Maiden, Proletariat, Oddział Zamknięty, Mech czy KAT.

W swoim dorobku fonograficznym posiadają demo(2009). Nagraną w 2011 debiutancką płytę zatytułowaną „LuZ” zawierającą dziesięć hard rockowych utworów utrzymanych w klimacie lat 70/80’. Ponadto dwa zarejestrowane klipy „Wczorajszy Jazz” oraz „Soczewki” promujące utworów z płyty. Aktualnie zespół pracuje nad drugą płytą.

Skład:

Paweł Soja (bas i wokal),

Dominik Cynar (gitara),

Mariusz Belcer (gitara),

Robert Ziobro (perkusja).

 

Zapraszamy!

 

ROCKSESSION 4

7 czerwca 2013, godz. 19:00

Bar Monika, ul. Grodzka 17, 38-400 Krosno

Rezerwacje miejsc osobiście w barze lub pod numerem telefonu 13 432 17 32

Bilet w cenie 10 złotych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s