Trzy zespoły, trzy piątki

Posted on Updated on

Trzy zespoły i trzy piątki, to najbliższe skojarzenie zbliżającego się Rocksession. W piątek 5 lipca odbędzie się 5 edycja tej dobrze rockującej imprezy. Są trzy piątki, czas by przedstawić 3 zespoły, które tego dnia zaprezentują się. A będą to:

The Reason

Zespół istnieje od 2007 roku, założony został przez czterech przyjaciół „z piaskownicy” Rafała, Jacka, Piotrka i Przemka. Nasze the_reasonpróby odbywają się w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.

Od czasu powstania zagraliśmy paręset koncertów, głównie po Podkarpaciu, ale zdarzały się dalsze wyjazdy jak na przykład festiwal w Mławie, Rock Pod Kamenom na Słowacji czy też MiniRock Festiwal w Częstochowie.

W 2010 i 2011 nastąpiła pewna przerwa w działalności zespołu.

Od początku 2012 roku zespół prężnie się rozwija, tworzy nowe kompozycje i koncertuje. Przygotował się do nagrania drugiego dema „System urojeń”, gdzie można znaleźć autorskie utwory zespołu. Po nagraniu dema odszedł od nas solowy gitarzysta Rafał, po dwóch miesiącach przerwy zespół ruszył z kopyta, ponieważ na początku 2013 roku puste miejsce zajął Tomek Rządca.

Obecnie zespół ma plany koncertowe i z nowymi utworami wkracza w muzykę bardziej metalową niż rockową.

www.thereason.pl

Falling Rocks

falling_rocksTo pochodząca ze Strzyżowa (woj. Podkarpackie) grupa, której muzyka nawiązuję klimatem do najlepszych lat hard rocka, nie tylko zagranicznych lecz i polskich legendarnych artystów. Zespół powstał w 2012 roku, grając do dziś w nie zmiennym składzie.

Koncertowe występy Falling Rocks przesycone są mocnym jadem gitar oraz mocą jaką tworzą na scenie. Zespół zagrał do tej pory ok. 30 koncertów w różnych rejonach polski w różnych rejonach Polski, występując w klubach oraz na dużych plenerowych scenach z takimi grupami jak Monstrum, Totentanz, Scream Maker, Maska, Pampeluna czy Burek! Dobry pies.  Dawid Ficek , Bartek Matłosz , Wojciech Złotek i Robert Długosz to członkowie zespołu , są otwarci na koncertowe propozycje i mają swój cel – dobrze się bawić i podbijać Polskie sceny!

https://www.facebook.com/fallingrockss

Burek! Dobry Pies

Burek_dobry_piesPoczątki zespołu sięgają września 1993 roku. Uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sanoku, Ryszard Pazur, jadąc pociągiem na festiwal „Poza kontrolą” pałający chęcią tworzenia własnej muzyki i wyrażenie w ten sposób siebie, spotkał w przedziale pociągu perkusistę legendarnej wówczas formacji Krvave Stoltze z Komorowa, koło Nowej Dęby. Podczas podróży umówili się, że powołają do życia punkowy zespół.

Pierwszy skład Burka tworzyli:

Ryszard Pazur – Gitara/Vocal/Efekty

Marek „Szkoda naszych łez” Kowalczyk – Perk/Efekty

W pierwszym etapie działalności Burek nie posiadał stałego basisty. Skład zespołu nie był stabilny, do Grudnia 1994 roku przewinęło się przez niego około 25 muzyków, m.in. Grzechu, późniejsza podpora H407.

Zespół debiutował na 2 finale WOŚP 2 stycznia 1994 roku w Leskim Domu Kultury. Do rozpadu grupy w grudniu 1994 Burek zagrał kilka koncertów, m.in. na „Punkowej Majówce ‘94” w Rzepedzi oraz Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Rockowych w Sanockim Domu Kultury „Gagatek”, gdzie zajął 3 pozycję. Zespół zagrał także koncerty w Kolbuszowej, Nowej Dębie, Karbówce, Kostarowcach i Jaśliskach przed m.in. Smar SW, Ukraina, Oczyszczalnia P, Rolka Papy, PułTora Koguta. W czerwcu 1994 Burek dostał odpowiedź na wysłaną na festiwal w Jarocinie kastę „Demo Tape 94” z propozycją zagrania na małej scenie. Wieczne zawirowania personalne uniemożliwiły jednak chłopakom ten występ, były one też przyczyną późniejszego rozpadu grupy. Ostatni pożegnalny występ Burek dał w Zagórskim Domu Kultury 6 grudnia 1994 na koncercie „Punkowe Mikołajki”. Po koncercie szeregi zespołu opuścił Marek „Szkoda naszych łez” Kowalczyk, który wyemigrował zarobkowo do RFN razem z ojcem obecnego gitarzysty Bodzia (wszystko zostaje w rodzinie) Zespół próbuję jeszcze sił z nowym wokalistą Marcinem „Waliwódką” Waligórskim, jednak bezskutecznie.

Po wieloletniej przerwie gitarzysta i wokalista Ryszard Pazur próbuje reaktywować zespół. Niestety kłopoty z narkotykami skutecznie uniemożliwiają mu to. W 2007 roku muzycy grupy NO Właśnie będący również fanami Burka wspólnie z Ryśkiem Pazurem reaktywują grupę. Rysiek coraz bardziej pogrążający się w narkotykowym nałogu, mimo wsparcia członków zespołu, nie za bardzo przykładał się do pracy.

Skład reaktywowanego Burka tworzyli:

Ryszard Pazur – Voc/Git/Efekty

Bodzio – Bass

Krecha – Perk

Próby stworzenia repertuaru koncertowego przerwała tragiczna i dotąd niewyjaśniona tajemnicza śmierć Ryszarda Pazura. Został on znaleziony nieżywy w poczekalni na dworcu kolejowym w Kielcach w listopadzie 2007 roku. Zmarł w wieku 33 lat. W zespole zapada decyzja o kontynuowaniu działalności. Nowym wokalistą zostaje Sołtys, dobry znajomy Ryśka Pazura, na co dzień perkusista dynowskiego OSC. Na chwilę do składu powraca,38 letni Marek „Szkoda naszych łez” Kowalczyk. Tym razem w roli gitarzysty. Marek jednak nie wytrzymuje długo i szybko opuszcza zespół. Zastępuje go Guma z Ustrzyckiego Smashing Gum, który przejmuje obowiązki basisty, a na gitarę przechodzi Bodzio. W nowym składzie, Burek „ponownie” debiutuje 13 lutego 2009 roku w Ustrzykach Dolnych, w czerwcu tego roku na miejsce Gumy przychodzi Arti, znany z takim formacji jak Mort, Massacrizer i NO Właśnie. W październiku 2009 roku w ustrzyckim studiu „NORA” zespół dokonuje pierwszych nagrań od 1994 roku. W styczniu 2010 materiał ten pod nazwą „PKP Demo EP” nakładem mikroskopijnej „wytwórni” PAZUR RECORDS ukazuje się w internecie. Materiał ten spotkał się z ciepłym przyjęciem w internecie jednak jego jakość budziła zastrzeżenia, w związku z tym w lipcu 2010 roku zespół rozpoczął pracę nad jego ponownym nagraniem. Trwały one ok 2 lata i ich efektem była „wydana” 10.03.2012 roku nakładem założonej przez zespół „Oficyny Daj Mi Noge” płytka „Polska B EP”. Pierwszy nakład składający się z 50 egzemplarzy wyczerpał się szybko i obecnie materiał z płytki można odsłuchać za darmo na oficjalnej stronie zespołu.

Z biegiem czasu pojawiają się coraz poważniejsze propozycje koncertowe, np. Cieszanów Rock Festiwal, gdzie Burek grał z m.in. The Expolited, czy Brutal Sound Festiwal w Warszawie zawierający w sobie śmietankę polskiego punk-rocka.

Długo nie czekając zespół nagrywa swoją pierwszą pełną płytę i wydaje ją w czerwcu 2013 roku na zasadzie splitu z kapelą Na Zewnątrz żyjącą i tworzącą w Lipsku. Płyta ma zawierać 8 kawałków. Od roku 2012 Burek żyje, szczeka, gra koncerty i tworzy nowy materiał.

Obecnie skład tworzą:

Sołtys – Voc

Bodzio – Git

Arti – Bass/Efekty

Krecha – Perk

5_rocksession_plakat

Gorąco zapraszamy na ROCKSESSION 5

5 lipca 2013 r., godz. 19:00

Wstęp jedynie 10 zł

Rezerwacji można dokonać osobiście w Barze Monika (ul. Grodzka 17, 38-400 Krosno) lub telefonicznie pod numerem 13 432 17 32.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s