6. ROCKOWANIE

Posted on Updated on

6_rocksession_plakatOkres wakacyjny jest czasem sprzyjającym organizacji różnorodnych koncertów. Bar Monika kolejny raz zaprasza na cykliczną prezentację zespołów młodego i nieco starszego pokolenia ROCKSESSION. Najbliższa impreza odbędzie się w piątek 19 lipca. Jak informuje Marek Gonera – inicjator całego przedsięwzięcia – Warto przypomnieć, iż jest to wydarzenie, które ma na celu promocję młodych zespołów rockowych z ograniczonym dostępem do sceny. Być może dzięki ROCKSESSION ich kariera rozwinie się. Ale to nie wszystko. W ramach ROCKSESSION przypominana jest historia, ponieważ na scenie pojawiają się zespoły, które powstały na fali buntu przełomu lat ’70 i ’80.

Niemniej jednak podczas najbliższego ROCKSESSION na scenie pojawią się:

MJ Trio

mj_trioZespół swoją pierwszą próbę zagrał w lutym 2011 roku, w jednej z krośnieńskich sal prób. Tam oto, z inicjatywy lidera Macieja spotkało się trzech muzyków, którzy po kilku godzinach wspólnego muzykowania, uśmiechając się do siebie, powiedzieli sobie coś w rodzaju: „TAK, pobawmy się w to…” I tak się zaczęło… Zespół bazuje głównie na muzyce bluesowej, choć w repertuarze zespołu można doszukać się „bitów” z innej półki. Na dzień dzisiejszy MJ Trio ma za sobą udział w Galicja Blues Festiwal 2011, występ i wygraną w II edycji Rock Oil Festiwal, a także liczne koncerty. Wrzesień 2012 przyniósł zawirowania i zmiany personalne w zespole. Obecnie MJ Trio tworzą Maciej Jurczak – git/voc , Robert Pernal – gitara basowa, oraz Paweł Makiel – perkusja.

Black Dust

W obecnej formie zespół działa od kwietnia 2013 roku. Jednak historia zespołu sięga znacznie dawniej. Dawno temu, bo już wblack_dust roku 2007 Santa (gitara) i Kontra (klawisze) często razem grywali – bluesowe jamy i covery. Lata mijały na niezobowiązującym graniu z różnymi ludźmi, także z Niedźviadem (bas). Wówczas dołączył do nich Tymek (gitara), a niedługo później Szczupak (wokal). Zaczęło zalatywać poważną muzyką i rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania perkusisty. W sierpniu 2012 udało się zwerbować Piotrka Rysza. Tak powstał zespół DOGHOUSE, do którego – po latach rozłąki – na basie dołączył Niedźviad. Współpraca w tym składzie trwała prawie rok – do kwietnia 2013 roku. Wtedy zaplanowane były nagrania i pierwszy koncert w ramach Projektu Ponad Stylem. Niestety, tuż przed nagraniami, drogi się rozeszły. Z powodu różnych wizji współpracy Santa i Szczupak postanowili odejść, tworząc własny projekt. Jednak wtedy impulsem do kontynuowania działalności był powrót z długich podróży po Polsce Jonasza (perkusja). Zastąpił on Piotrka (perkusja) w szeregach grupy. Grupa wówczas tymczasowo przyjęła nazwę Please Advise i tak przystąpiła do działania. Gościnnie na wokalu szeregi wspomógł Tomek Urbanek, a później na to miejsce udało się złapać Krzycha. Od wtedy z ustabilizowanym składem i nazwą BLACK DUST zespół działa do dzisiaj, w składzie:
Krzychu Labut – wokal
Tymek Oleniacz – gitara
Szymon Szepelak – bas
Szymon Kontra – klawisze
Jonasz Kubaszczyk – perkusja

Arondight

Arondight++2011Pochodząca z Krosna heavy metalowa formacja, która ma na swoim koncie ponad 100 koncertów i trzy studyjne nagrania. Supportowała takie zespoły jak Frontside, Hunter, Virgin Snatch, Crimfall (Finlandia), Tygers Of Pan Tang (UK), Mordor, Wizard czy Mekong Delta (GER). Do najważniejszych osiągnięć zaliczyć trzeba: pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepsze nagranie Hard Rockin Battle’09 i drugie miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Zderzak 2009 w Zgierzu.

Obecnie Arondight pomimo chwilowo zawieszonej działalności wystąpi podczas ROCKSESSION w specjalnym składzie. Swój udział w koncercie potwierdzili niemal wszyscy muzycy, którzy zasilali szeregi ARONDIGHT!

Skład zespołu ARONDIGHT na ROCKSESSION 19.07.2013:
Maciej Socha, Jonasz Kubaszczyk – perkusja
Michał Kustra, Michał Napora, Michał Socha – gitary elektryczne
Jakub Bar: wokal
Michał Socha, Mateusz Pojnar – gitary basowe.

Oprócz najbliższej 6. edycji ROCKSESSION, następna odbędzie się również w piątek – 2 sierpnia. Ponad to w tym czasie zaplanowaliśmy jeszcze dwa wydarzenia dla Państwa. Będą to koncerty zespołów Hard Times (27.07.) – którego liderem jest jeden z najlepszych harmonijkarzy w Polsce Łukasz „Wiśnia” Wiśniewski oraz Makar Trio (8.08.) z frontmanem Andrzejem „Makar” Makarewiczem (niegdyś Seven B, Gienek Loska Band) – zdradza Grzegorz Kuk z Baru Monika.

Tymczasem zapraszamy na ROCKSESSION 6

BAR MONIKA
ul. Grodzka 17, 38-400 Krosno
WSTĘP 10 zł, godz. 19:00
Rezerwacji miejsc można dokonywać osobiście w barze lub telefonicznie 13 432 17 32.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s