Rocksession 2014- Wsyłajcie zgłoszenia

Posted on

Nadchodzi święto dla miłośników dobrego rockowego brzmienia. Już 11 lipca startuje kolejna edycja przeglądów muzycznych Rocksession. Ideą wydarzenia jest promocja nowych zespołów z terenu Podkarpacia i Małopolski. Przypominamy, że zespoły, które chcą zagrać na Rocksession mogą już wysyłać zgłoszenia.

logo_rocksession_festival

Rocksession powstał w 2012 roku z inicjatywy Pawła Fiejdasza, Marka Gonery, Przemka Polańskiego i Grzegorza Kuka. Założeniem imprezy są możliwość zagrania koncertu przez zespoły, które dopiero startują na ścieżce muzycznej kariery, promocja talentów muzycznych i przede wszystkim solidne rockowe granie. W sezonie letnim w ogródku Baru Monika odbywają się koncerty zespołów, z których organizatorzy typują finalistów do Rocksession Festiwal odbywającego się we wrześniu. Jak wspomina jeden z twórców RS Marek Gonera- Nie chcemy robić festiwalu z zadęciem, najważniejsze dla nas jest spotkanie kapel rockowych i klimat. Zaczynamy bardzo skromnie, ale czy potrzeba czegoś więcej niż kawałek placu do prezentacji własnej twórczości przed publicznością? Myślę, że nie. W 2013 roku na dwudniowym I Rocksession Festiwal główną nagrodę otrzymał zespół Mindfield. Natomiast nagroda publiczności powędrowała do krośnieńskiego bandu Black Dust.

Zespoły, które chcą wystąpić na Rocksesion proszone są o przesyłanie materiałów (pliki audio, video, linki do nagrań a także notka i zdjęcie zespołu) na adres rocksession.krosno@gmail.com.
W 2014 roku terminy Rocksession przypadają na 11, 18 i 25 lipca oraz 8 i 14 sierpnia. Z kolei podsumowanie tegorocznego grania, czyli Rocksession Festiwal odbędzie się 5 i 6 września.

Zapraszamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s