Inauguracja III edycji Rocksession

Posted on Updated on

Bar Monika zaprasza na III edycję Rocksession. W trakcie wakacji odbędzie się 5 przeglądów, podczas których nie zabraknie mocnego, rockowego brzmienia. 

Rocksession powstał w 2012 roku z inicjatywy Pawła Fiejdasza, Marka Gonery, Przemka Polańskiego i Grzegorza Kuka. Założeniem imprezy są możliwość zagrania koncertu przez zespoły, które dopiero startują na ścieżce muzycznej kariery, promocja talentów muzycznych i przede wszystkim solidne rockowe granie. W sezonie letnim w ogródku Baru Monika odbywają się koncerty zespołów, z których organizatorzy typują finalistów do Rocksession Festiwal odbywającego się we wrześniu.

Zespoły, które chcą wystąpić na Rocksesion proszone są o przesyłanie materiałów (pliki audio, video, linki do nagrań a także notka i zdjęcie zespołu) na adresrocksession.krosno@gmail.com.

W 2014 roku terminy Rocksession przypadają na 11, 18 i 25 lipca oraz 8 i 14 sierpnia. Z kolei podsumowanie tegorocznego grania, czyli Rocksession Festiwal odbędzie się 5 i 6 września.

W piątek 11 lipca wystąpią zespoły:

Maniacal Miscreation- krośnieński zespół progressive/groove metalowy. Zespół powstał głównie z inicjatywy dwóch przyjaciół – Michała Fornala(gitara) i Juliana Zacharjasza(bębny). Wspólne próby rozpoczęły się w połowie 2013 roku, a do sierpnia skompletowany został cały skład – Marcin „Mert” Laskoś – wokal, Karol Zima – bass i wokal wspierający oraz Mateusz Nowak – gitara rytmiczna. Drogi muzyków wcześniej już się przecinały. Michał z Marcinem grali w poprzednim zespole, Julek z Karolem z duecie WarRage, Mateusz z Michałem również w zespole grali jakiś czas. Wspólnie znajomi postanowili połączyć siły i tak powstał Maniacal Miscreation. Do tej pory zespól wydal EP zatytułowana „Nonconformism”  zarejestrowana w większości w JK Sound. Znajdują się na niej 3 kawałki autorskie oraz jeden cover. Tematyka utworów jest tematyką gore, nihilizm, mizantropizm. Zespół dalej tworzy własne utwory, oraz przedstawia na żywo swoją muzykę.

Humanoid- Humanoid to zespół hard rockowy z Jasła, grają od 2010 roku. Na koncie mają nagranie płyty EP ” Granice Umysłu „z 6 autorskimi utworami. Podczas festiwalu Rockowa Noc 2013r. zostali zauważeni przez Marka Piekarczyka, lidera TSA skutkiem czego wokalista Michał Kluska dostał zaproszenie do programu The Voice of Poland. Przeszedł eliminację wstępne i wziął udział w 3 odcinkach programu. Zespół regularnie koncertuje a aktualnie pracuje nad teledyskiem do najnowszego singla pt: „Ibi”.

Larz Reller Band- Zespół założony w 2011 r., pochodzący z Białogrodu nad Dniestrem (Belgorod-Dniestrowski) na Ukrainie (legendarny Akerman, miasto leżące w obwodzie odeskim 18 km od Morza Czarnego). Grają różną muzykę, głównie funk, brit pop, rock i dobrego rock ‚n’rolla. Są młodym zespołem, dlatego cieszą się z każdej osoby, która pojawi się na ich koncercie i zawsze starają się, by na koncertach była dobra energia. W Polsce wzięli udział w nagraniu materiału filmowego (muzyczno wizyjnego) w takich programach jak: Onoroff Warszawa i Balcony TV Poznań. Członkowie zespołu: Ilarion Lebedew (Larz) – gitara, wokal (były czlonek zespołu Rusychi); Jewgienij Lebiediew (Barabanov) – perkusja, efekty; Alexander Pelin – bas, kontrabas.

Zapr8. Rocksessionaszamy

Bar Monika, ul. Grodzka 17 Krosno

11 lipca (piątek) Godzina 19.00

Rezerwacje pod numerem (013) 43 217 32

Wstęp 15 zł

(pp)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s