Inauguracja III edycji Rocksession

Posted on Updated on

Bar Monika zaprasza na III edycję Rocksession. W trakcie wakacji odbędzie się 5 przeglądów, podczas których nie zabraknie mocnego, rockowego brzmienia. 

Rocksession powstał w 2012 roku z inicjatywy Pawła Fiejdasza, Marka Gonery, Przemka Polańskiego i Grzegorza Kuka. Założeniem imprezy są możliwość zagrania koncertu przez zespoły, które dopiero startują na ścieżce muzycznej kariery, promocja talentów muzycznych i przede wszystkim solidne rockowe granie. W sezonie letnim w ogródku Baru Monika odbywają się koncerty zespołów, z których organizatorzy typują finalistów do Rocksession Festiwal odbywającego się we wrześniu.

Zespoły, które chcą wystąpić na Rocksesion proszone są o przesyłanie materiałów (pliki audio, video, linki do nagrań a także notka i zdjęcie zespołu) na adresrocksession.krosno@gmail.com.

W 2014 roku terminy Rocksession przypadają na 11, 18 i 25 lipca oraz 8 i 14 sierpnia. Z kolei podsumowanie tegorocznego grania, czyli Rocksession Festiwal odbędzie się 5 i 6 września.

W piątek 11 lipca wystąpią zespoły:

Maniacal Miscreation- krośnieński zespół progressive/groove metalowy. Zespół powstał głównie z inicjatywy dwóch przyjaciół – Michała Fornala(gitara) i Juliana Zacharjasza(bębny). Wspólne próby rozpoczęły się w połowie 2013 roku, a do sierpnia skompletowany został cały skład – Marcin „Mert” Laskoś – wokal, Karol Zima – bass i wokal wspierający oraz Mateusz Nowak – gitara rytmiczna. Drogi muzyków wcześniej już się przecinały. Michał z Marcinem grali w poprzednim zespole, Julek z Karolem z duecie WarRage, Mateusz z Michałem również w zespole grali jakiś czas. Wspólnie znajomi postanowili połączyć siły i tak powstał Maniacal Miscreation. Do tej pory zespól wydal EP zatytułowana „Nonconformism”  zarejestrowana w większości w JK Sound. Znajdują się na niej 3 kawałki autorskie oraz jeden cover. Tematyka utworów jest tematyką gore, nihilizm, mizantropizm. Zespół dalej tworzy własne utwory, oraz przedstawia na żywo swoją muzykę.

Humanoid- Humanoid to zespół hard rockowy z Jasła, grają od 2010 roku. Na koncie mają nagranie płyty EP ” Granice Umysłu „z 6 autorskimi utworami. Podczas festiwalu Rockowa Noc 2013r. zostali zauważeni przez Marka Piekarczyka, lidera TSA skutkiem czego wokalista Michał Kluska dostał zaproszenie do programu The Voice of Poland. Przeszedł eliminację wstępne i wziął udział w 3 odcinkach programu. Zespół regularnie koncertuje a aktualnie pracuje nad teledyskiem do najnowszego singla pt: „Ibi”.

Larz Reller Band- Zespół założony w 2011 r., pochodzący z Białogrodu nad Dniestrem (Belgorod-Dniestrowski) na Ukrainie (legendarny Akerman, miasto leżące w obwodzie odeskim 18 km od Morza Czarnego). Grają różną muzykę, głównie funk, brit pop, rock i dobrego rock ‚n’rolla. Są młodym zespołem, dlatego cieszą się z każdej osoby, która pojawi się na ich koncercie i zawsze starają się, by na koncertach była dobra energia. W Polsce wzięli udział w nagraniu materiału filmowego (muzyczno wizyjnego) w takich programach jak: Onoroff Warszawa i Balcony TV Poznań. Członkowie zespołu: Ilarion Lebedew (Larz) – gitara, wokal (były czlonek zespołu Rusychi); Jewgienij Lebiediew (Barabanov) – perkusja, efekty; Alexander Pelin – bas, kontrabas.

Zapr8. Rocksessionaszamy

Bar Monika, ul. Grodzka 17 Krosno

11 lipca (piątek) Godzina 19.00

Rezerwacje pod numerem (013) 43 217 32

Wstęp 15 zł

(pp)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s