Rocksession no.9 już w piątek

Posted on Updated on

9. RocksessionBar Monika zaprasza na kolejną edycję Rocksession. Tym razem będzie sporo dobrego blues rocka ale nie zabraknie również klasycznego rock’n’rolla.

Tym razem na scenie pojawią się zespoły:

The Handrails- To mocna, żywiołowa grupa rock’n’rollowa z Sanoka. Pomysł założenia zespołu zrodził się w grudniu 2011 roku. W kwietniu 2014 r. zespół wydał debiutancki singiel o wymownym tytule „ROCK ‚N’ ROLL ISN’T DEAD”. Obecnie trwają pracę nad autorskimi kompozycjami na debiutancki album, którego premiera planowana jest na lato 2014 r. Radosław Mazgaj – wokal/instrumenty klawiszowe,, Hieronim Dąbrowski – gitara elektryczna/wokal,, Daniel Marek – gitara basowa/wokal,, Szymon Kwiatkowski – instrumenty perkusyjne.

Working Class- krośnieński zespół założony w lutym 2014 roku. Fascynacja zespołu twórcami takimi jak RL Burnside czy Junior Kimbrough, oraz nowoczesnymi odmianami bluesa zaowocowała mieszanką współczesnego rocka i klasycznych brzmień północy Mississippi. Chłopaki co prawda nigdy nie byli w Stanach, ale znają kogoś kto tam był. Zespół gra w składzie: Piotrek Szydłowski (wokal), Mateusz Jezierski (gitara), Tymek Oleniacz (gitara basowa), oraz Jonasz Kubaszczyk (perkusja)

Cheap Tobacco- założony w Krakowie w czerwcu 2010 r. Cheap Tobaco, dopiero pół roku później, wykształcił swój obecny skład: Natalia Kwiatkowska objęła stanowisko wokalistki, Robert Kapkowski zajął się gitarą elektryczną , gitara basowa wybrała Mikołaja Spendla, a Adam Partyka zasiadł za perkusją. Zespół mimo kilkuletniej działalności otrzymał już wiele nagród i wyróżnień. Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania. Oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak blues, rock, funk, jednak w prezentowanym materiale można dostrzec, że zespół nie ogranicza się tylko do wyżej wymienionych. Ponadto starają się unikać rutyny w swoich występach, tak więc poza koncertami elektrycznymi, grają czasem akustycznie, a ostatnio we współpracy z sekcją dętą i chórkami.

Bar Monika
38-400 Krosno, Ul. Grodzka 17
Tel. 13 43 217 32
Wstęp 15 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s