10 Rocksession. „Jazz, rock i rock’n’roll”!!!

Posted on Updated on

10. RocksessionTrwają eliminacje do II Rocksession Festiwal, który odbędzie się 5 i 6 września b.r. W piątek 25 lipca odbędzie się 10 odsłona imprezy, która w swoim pierwotnym założeniu ma za zadanie ułatwić młodym zespołom i wykonawcom start w muzycznej karierze. Tym razem na scenie pojawią się:

The Handrails- To mocna, żywiołowa grupa rock’n’rollowa z Sanoka. Pomysł założenia zespołu zrodził się w grudniu 2011 roku. W kwietniu 2014 r. zespół wydał debiutancki singiel o wymownym tytule „ROCK ‚N’ ROLL ISN’T DEAD”. Obecnie trwają pracę nad autorskimi kompozycjami na debiutancki album, którego premiera planowana jest na lato 2014 r. Radosław Mazgaj – wokal/instrumenty klawiszowe,, Hieronim Dąbrowski – gitara elektryczna/wokal,, Daniel Marek – gitara basowa/wokal,, Szymon Kwiatkowski – instrumenty perkusyjne.

Drakkar- Zespół powstał końcem roku 2011. Połączyła ich zwykła błahostka, szczeniackie marzenie o stworzeniu czegoś od podstaw. Padło na muzykę. Początki były trudne. Brak materiału, konkretnego sprzętu i miejsca w którym można było grać w miarę komfortowo stwarzał wiele problemów. Ciężko było sprecyzować czego tak właściwie chcemy. Zespół umierał, zanim na prawdę zaczął żyć. Właśnie wtedy Marcin wziął sprawy w swoje ręce. Wykonał nową aranżację naszego jedynego w tamtym okresie kawałka, a na próbach improwizował zdecydowanie mocniej. To bardzo ułatwiło pracę, szczególnie gdy okazało się, że znaleźli złoty środek! Każdemu spodobały się nowe riffy, a chęć do gry osiągnęła apogeum. Wszyscy wiedzą, że rozpędzoną maszynę ciężko zatrzymać, nawet jeśli jest to tylko stary polonez… Dlatego teraz pomysłów z dnia na dzień jest coraz więcej. Gorsze odrzucają a lepsze, niczym nadopiekuńczy rodzice, staramy się okiełznać i nadać im pożądaną formę. Muzyka, którą grają to połączenie rocka i metalu z charakterystycznym screamem na wokalu.

Too Black Project- Muzyczna ENERGIA uzyskana z niepokornego ROCKa oraz harmonii JAZZu ::::: Chcą aby nasza „muzyka dziurawiła niebo” Od samego początku tworzą własne kompozycje tak by nie poddać się jakiemuś konkretnemu kierunkowi tworzenia. W dźwiękach, które słychać na koncertach znaleźć można rock, jazz, funk, rock progresywny czy fusion.
WYRÓŻNIENIA
1 nagroda w konkursie Centrum Kultury Rotunda „Śpiewać Każdy Może” przyznana przez jury w składzie Lidia Jazgar, Robert Kasprzycki, Leszek Wójtowicz oraz Marek Michalak.

TVP KRAKÓW – Materiał nagrywany dla TVP KRAKÓW – przez świetnego reżysera Grzegorza Zranicznego (autor nagradzanego filmu „Gwizdek”) w którym my i nasza muzyka byliśmy bardzo obecni.

Zapraszamy

Bar Monika
Krosno, Ul. Grodzka 17
25 lipca (piątek) Godzina 19.00
Wstęp- 15 zł
Rezerwacja pod numerem 13 43 217 32

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s